دسته‌بندی نشده

معرفی انواع آنتن تلویزیون و کاربرد آنها(2)

آنتن هوایی گردان

بر خلاف آنتن‌های هوایی ثابت، آنتن‌های هوایی گردان (چرخان)، آنتن‌هایی هستند که ضمن نصب شدن در فضای آزاد، این امکان را برای کاربر فراهم می کنند تا بتواند به صورت دستی یا اتوماتیک آنتن را در جهات مختلف حرکت دهد. این امر باعث می شود تا بهترین نقطه سیگنال دهی برای شبکه های مختلف را بیابد. با توجه به موارد فوق، آنتن‌های هوایی گردان مناسب جاهایی است که در آن ها سیگنال ضعیف بوده و نمی توان سیگنال را به راحتی دریافت کرد. در این محل‌ها می‌توان با استفاده از تنظیم دستی یا اتوماتیک آنتن هوایی گردان، تصویر ارسالی از فرستنده را جستجو کرده و دریافت نمود. چنین امکانی در آنتن هوایی ثابت وجود ندارد. بنابراین این نوع آنتن، بهترین آنتن تلویزیون برای نقاط کور می باشد.

آنتن سرخود

این آنتن‌ها برای تلویزیون‌های قدیمی مورد استفاده قرار می‌گرفت و امروزه دیگر از این نوع آنتن‌ها استفاده نمی‌شود.

 

 

آنتن رومیزی

آنتن رومیزی نوعی آنتن است که برای استفاده‌های خانگی طراحی شده است. معمولا از این نوع آنتن در ساختمان های بلند یا طبقات بالای برج‌ها و آپارتمان‌ها استفاده می شود. از آنجایی که این آنتن در نزدیکی تلویزیون نصب می شود، به راحتی می توان آن را تنظیم نمود. در هنگام تهیه ی آنتن و نصب آن معمولا وقتی که از فرستنده‌ی اصلی دور هستید استفاده از آنتن هوایی منطقی تر است پیشنهاد ما برای اطلاعات بیشتر در مورد این آنتن خواندن مقاله نحوه تنظیم آنتن رومیزی تلویزیون است.

آنتن رومیزی و موارد کاربرد آن:

در مکان هایی که آنتن هوایی ثابت نمی تواند سیگنال های هوایی را به خوبی دریافت کند آنتن‌های متحرک به کار گرفته می شود. آنتن رومیزی نسبت به آنتن‌های ثابت قیمت کمتری دارد و آنتن‌های ثابت نیز از آنتن‌های متحرک ارزان تر می باشند. اگر آنتن رومیزی بتواند کار شما را راه بیاندازد نه تنها از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود بلکه نیاز به صرف هزینه های مربوط به نصب نیز نخواهید داشت.
آنتن رو میزی دردسرهای مختلفی که کاربران با آنتن تلویزیون خود دارند را برطرف می کند و مزایای خوبی را برای آنها به ارمغان می آورد. این آنتن‌ها کاربران را از دردسر های مربوط به سیم کشی های طولانی و زمان بر از پشت بام یک خانه یا آپارتمان رها می کند و آسودگی بیشتری را فراهم می کند.
آنتن‌های رو میزی دارای قدرت های متفاوتی هستند که شما باید بسته به تلویزیون و شرایط محیطی بهترین آن را خریداری نمایید.

ویژگی‌های یک آنتن رومیزی خوب:

برخی از برندهای خوب و معتبر تولیدکننده‌ی آنتن رو میزی مجهز به فناوری LNA هستند.

در یک آنتن رومیزی خوب از قطعات مرغوب استفاده می گردد.

بهتر است از سیم های بلندتر به جای سیم های 1 متری در این آنتن‌ها استفاده شده باشد.

آنتن‌های خوب باید قدرت دریافت سیگنال های ضعیف را داشته باشند.

با استفاده از فیلترینگ توانایی حذف نویز محیط را داشته باشند.

از فرمت رزولوشن های بالا پشتیبانی کنند.

نصب و راه اندازی آن راحت باشد و کاربر را به دردسر نیاندازد.

بدون محدودیت‌های مکانی و جغرافیایی بتوان از این آنتن در همه جا استفاده نمود.

آنتن میله‌ای

این نوع آنتن‌ها که از نوع آنتن‌های هوایی است، برای فواصل کوتاه مناسب هستند، دقت کنید که این آنتن‌های میله ای فاقد تقویت‌کننده امواج هستند.

نکاتی درباره آنتن تلویزیون

آنتن داخلی جای نگرانی ندارد، فقط آن را دور از دسترس کودکان یا حیوانات خانگی خود قرار دهید تا روی آنها نیفتند. البته باید بررسی کنید که هیچ گونه نشتی برق یا اتصالی وجود نداشته باشد. آنتن‌های بیرونی کمی بیشتر به مراقبت احتیاج دارند، زیرا در معرض شرایط جوی مختلف خارجی قرار دارند. اولین نکته در نصب این است که باید آنتن خود را محکم نصب و در جای خود تثبیت کنید و مطمئن شوید که در اثر شرایط طبیعی آسیب نمی بیند.
علاوه بر بارندگی و آفتاب بیش از حد، لازم است رعد و برق را نیز در سقف‌های بلند در نظر بگیرید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که هیچ ساختمان یا درخت بلندی وجود ندارد که با سیگنال‌های پخش تلویزیونی تداخل داشته باشد. همچنین، مطمئن شوید که آنتن را قبل از ثابت کردن‌اش حرکت دهید تا بهترین سیگنال را پیدا کنید.

راهنمای خرید آنتن تلویزیون و نکته‌های مهم

قطعا قبل از خرید هر محصولی داشتن آگاهی در مورد آن محصول یک امتیاز بزرگ محسوب خواهد شد، زیرا با داشتن آگاهی قبل از خرید محصول شما خرید هوشمندانه و به‌صرفه را تجربه خواهید کرد. از این رو ما در این بخش راهنمای خریدی مطمئن را برایتان آماده کرده ایم تا خرید به کام باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *