محافظ

بهترین محافظ های صوتی تصویری

همانطور که می دانید یکی از دلایل سوختن وسایل برقی می تواند دلیلی مانند نوسانات برق باشد. هر وسیله ای که دارای یک برد الکترونیکی با نوسانات ولتاژ باشد ، می تواند در این قسمت بسوزد ، این به معنای آسیب مادی و روانی صاحب دستگاه است ، زیرا خرید دستگاهی مانند یخچال، تلویزیون، هزینه زیادی را در بر خواهد داشت. شما با خرید محافظ برق میتوانید با هزینه کم از ضرر و زیان جلوگیری کنید.
بهترین راه برای جلوگیری از آسیب دیدن وسایل برقی در هنگام قطع ناگهانی برق ، استفاده از محافظ برقی است. برای آشنایی با این نوع تجهیزات مهم و نکاتی که باید قبل از خرید آنها را بدانید و برای آشنایی با بهترین مارک محافظ برقی موجود در بازار ، در ادامه این مقاله ما را دنبال کنید
محافظ برق چیست؟

محافظ برق  یا محافظ ولتاژ وسیله ای است که با افت ولتاژ و افزایش ناگهانی ولتاژ ، از برد برق و یک سری رله جدا شده و از آسیب رسیدن دستگاه متصل به آن جلوگیری می کند.
همچنین وقتی خاموش است با کمی تأخیر به دستگاه متصل می شود زیرا وقتی آن را روشن می کنید زمان لازم است تا ولتاژ به یک مقدار ثابت برسد. در واقع ، این تعریف دستگاهی است که از لوازم الکتریکی متصل به آن در برابر نوسانات برق محافظت می کند.

انواع محافظ برق برای لوازم خانگی

شناخت انواع محافظ های الکتریکی می تواند به شما در خرید بهترین مارک محافظ برق متناسب با نیاز شما کمک کند ، بنابراین باید این قسمت را به درستی بخوانید زیرا ما انواع محافظ های برقی را برای شما معرفی کرده ایم.
تقریباً همه محافظ ها مدار هدف و عملکرد یکسانی دارند ، اما تنها تفاوت در حداکثر توان خروجی و تعداد و نوع مخاطب است. اما به طور کلی  محافظ برق به موارد زیر تقسیم می شوند:
جنس بدنه محافظ برق

عامل بسیار مهم دیگر ، جنس بدنه محافظ برق است ، دوستان سعی کنید جنس بدنه محافظ برق بسیار محکم و نسوز باشد.

اندازه کابل محافظ

دومین مسئله مهم طول کابل محافظ برق است ، باید سعی کنید یک محافظ برقی به اندازه کافی طولانی خریداری کنید تا در استفاده از آن مشکلی نداشته باشید.

اتصال USB

امکان اتصال usb که در جدیدترین محافظ برق یافت میشود در واقع یک مزیت است ، اما اگر محافظ شما اتصال USB داشته باشد می تواند بسیار مفید باشد.

تعداد خروجی ها

دوستان سعی کنید محافظی تهیه کنید که حداقل دارای 2 سوکت خروجی برق باشد تا فضا کافی برای دستگاه های متصل به آن داشته باشید. معمولاً محافظ های مورد استفاده برای یخچال ها 2 سوکت دارند اما محافظ های تلویزیون 4 سوکت دارند و البته این به تعداد دستگاه های متصل به آن بستگی دارد.
محافظ یخچال

یخچال ها باید همیشه به برق وصل شوند ، بنابراین باید محافظی برای یخچال خود انتخاب کنید که از کیفیت بالایی برخوردار باشد و فاقد کلید خاموش و روشن باشد تا به طور تصادفی دستگاه خاموش بناشد.

محافظ برق تلویزیون

برخلاف محافظ های برق برای یخچال ها ، شما باید محافظی برای تلویزیون و سایر دستگاه های صوتی و تصویری انتخاب کنید که دارای کلید روشن / خاموش باشد تا بتوانید پس از استفاده از دستگاه آن را خاموش کرده و در مصرف برق صرفه جویی کنید.

محافظ برق کولر گازی

انتخاب یک محافظ برقی مناسب برای کولرها و بسته بندی ها بسیار مهم است ، زیرا در تابستان و در فصل سرما امکان ایجاد نوسانات برق وجود دارد ، بنابراین شما باید یک محافظ برقی مناسب برای این بسته ها و کولرهای گازی تهیه کنید.

چرا باید محافظ برق یا محافظ ولتاژ بخریم؟

با توجه به افزایش روزانه قیمت لوازم برقی ، دستگاهی برای محافظت از آنها مورد نیاز است. وقتی خاموش است ، ولتاژ مدتی طول می کشد تا به یک مقدار ثابت برسد ، در اینجا دامنه نوسانات برق به حداکثر مقدار خود می رسد. این یک محافظ ولتاژ است که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه برای چند دقیقه آن را می شکند.

نکاتی که برای خرید محافظ برق یخچال، تلویزیون و چند راهی برق باید بدانید:

دکمه خاموش و روشن

اگر می خواهید از منبع تغذیه یخچال خود محافظت کنید ، باید مطمئن شوید که دستگاه دکمه روشن / خاموش ندارد ، زیرا یخچال باید همیشه روشن باشد. اما برعکس برای محافظ های برق تلویزیون صدق می کند و این محافظ ها باید دارای یک دکمه روشن / خاموش باشند.

بهترین مارک محافظ برق لوازم خانگی کدام است؟

برای انتخاب بهترین مارک محافظ برق لوازم خانگی ایرانی و خارجی از میان برترین برند ها می توان به: (محافظ سارا)، (محافظ تیراژه)، (محافظ پارت الکتریک)، (محافظ تکسان)، (محافظ آریا)، (محافظ تااوکه)، (محافظ نمودار کنترل)، (محافظ پرنیک)، (محافظ باخ الکتریک) اشاره کرد. در ادامه ای مطلب 12 مدل از بهترین مارک محافظ برق یخچال، تلویزیون و چند راهی برق موجود در بازار را معرفی میکنیم.

12 مدل از پرفروش ترین محافظ برق لوازم خانگی در بازار

1.چند راهی برق و محافظ آریا مدل 3000VA R1M

2.چند راهی برق و محافظ پارت الکتریک مدل PE2060

3.چندراهی برق و محافظ پارت الکتریک مدل 2160

4.چندراهی برق و محافظ پارت الکتریک مدل PE2204

5.چندراهی برق و محافظ ولتاژ پارت الکتریک مدل PE-4S3M

6.محافظ برق هوشمند تایمردار هادرون مدل P102

7.محافظ ولتاژ الکترونیکی نمودار کنترل مدل M116 مناسب برای یخچال و فریزر

8.محافظ ولتاژ سارا مدل P152F مناسب برای تلویزیون و کامپیوتر

9.محافظ ولتاژ سارا مدل P255 مخصوص یخچال

10.محافظ ولتاژ سیماران مدل SM-525N-1.8

11.محافظ ولتاژ نمودار کنترل مدل M126

12.محافظ ولتاژ و چندراهی برق تکسان مدل TS-110

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *