دسته‌بندی نشده

انواع سه راهی برق و چند راهی

سه راهی آدینا-کاربردی

سه راهی آدینا-عکس اصلی

انواع سه راهی برق و کاربرد آن ها

هنگام خرید سه راهی باید به فاکتورهای مختلف توجه داشته باشید. تعداد و نوع انشعاب سیم‌سیار، کاربرد سیم رابط، امکاناتی که به شما ارائه می‌دهد و محافظ برق بودن، از جمله نکات مهم حین خرید بهترین مدل محصول است. در ادامه به انواع سه‌راهی و چند راهی های برق اشاره می‌کنیم.

انواع سه راهی برق و کاربرد آن ها

سه راهی برق یکی از پرکاربردترین ابزارهای الکتریکی است. برخی از آن‌ها تنها برای ایجاد انشعاب استفاده می‌شوند تا شما بتوانید چند دستگاه را به یک پریز متصل کنید. اما برخی از آن‌ها نقش‌های دیگری نیز دارند، به عنوان مثال محافظ برق هستند یا حتی قابلیت‌هایی چون تایمر دارند و USB می‌خورند. انواع چند راهی‌هایی که در سال‌های اخیر تولید شده‌اند،‌ کاربردهای متنوعی دارند.

سه راهی و چند راهی برق، یکی از پرکاربردترین ابزارهای الکتریکی است

اما بسیاری از افراد با انواع سه راهی برق و کاربرد های آن ها آشنا نیستند. بنابراین نمی‌توانند از قابلیت‌های بسیار چند راهی‌ های برق استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم توضیحات کاملی در مورد این که سه‌راهی و چند راهی برق چیست، انواع سه راهی برق و کاربرد آن ها ارائه کنیم.

کاربرد سه راهی برق

شناخت کاربرد انواع چند راهی برق به شما کمک می‌کند که بهترین محصول را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. برخی از سه‌راهی‌ها تنها یک سیم رابط هستند. یعنی اگر لوازم مورد نظر شما دورتر از پریز قرار گرفته باشد، با چند راهی می‌توان آن را به پریز رساند.

سه راهی و چند راهی برق، یکی از محصولات پرکاربرد در میان تجهیزات منزل محسوب می‌شود. برخی دیگر از چندراهی‌ها کاربردهای دیگری نیز دارند. به عنوان مثال سه‌راهی‌هایی که برای دستگاه‌های هوشمند طراحی شده‌اند یا سه راهی‌هایی که دارای تایمر هستند.سه راهی برق ارت دار

سه راهی‌هایی که دارای محافظ برق هستند، با نام سه راهی ارتدار نیز شناخته می‌شوند. استفاده از این نوع چند راهی برای تجهیزات مختلف در منزل و محل کار شما ضروری است. ولتاژ الکتریکی که وارد پریزها می‌شود، ممکن است به علت‌های مختلف دچار نوسان شود. دستگاه‌های الکتریکی تا حدی می‌توانند در برابر نوسانات جریان برق مقاومت کنند.

اما در صورت نوسانات زیاد، می‌سوزند. سه راهی و چندراهی برق ارت دار، به محض ایجاد نوسان‌های بیش از اندازه برق را قطع می‌کند. هنگام وصل شدن دوباره نیز ولتاژ را برای مدتی کنترل می‌کند. استفاده از این محصول برای دستگاه‌هایی چون یخچال، کامپیوتر، تلویزیون،کولر و… ضروری است.

سه راهی برق بدون سیم

این نوع چند راهی‌ ها زمانی به کار می‌آیند که شما قصد داشته باشید چند وسیله را به یک پریز متصل کنید. به عنوان مثال دستگاه‌هایی چون کامپیوتر یا سینماهای خانگی از چند قسمت تشکیل شده‌اند. برای استفاده از آن‌ها باید تمام قسمت‌ها به برق متصل باشند. برای این کاربرد اگر از چند راهی‌های سیم‌ دار استفاده کنید، فضا بسیار شلوغ و بی‌نظم می‌شود، اما سه‌راهی برق بدون سیم کار را برای شما بسیار آسان‌تر می‌کند.

سه راهی برق جمع شو

در برخی موارد افراد به سه راهی به صورت موقت نیاز دارند. همچنین ممکن است متراژ مورد نظر آن‌ها در هر کاربردی تغییر کند. در این صورت استفاده از چند راهی‌های جمع شو بهترین راهکار است. این سه راهی ها با تعداد انشعاب مختلف تولید می‌شوند. کاربرد آن‌ها منحصر به خانه نیست و حتی در صنعت نیز کاربرد بسیاری دارند.

سه راهی برق کلید دار

انواع مختلف چند راهی برق می‌توانند کلید داشته باشند. سه راهی‌ های کلید دار در انواع مختلفی هستند.
-خاموش و روشن تمام انشعابات با یک کلید انجام می‌شود.
-خاموش و روشن شدن چند انشعاب با یک کلید انجام می‌شود.
-هر انشعاب دارای کلید مخصوص به خود است.
شما می‌توانید با توجه به کاربرد مورد نظر خود بهترین سه راهی یا چند راهی را انتخاب کنید.

سه راهی برق پارت الکتریک

انواعی از سه راهی و چند راهی های پارت الکتریک که به عنوان محافظ برق نیز عمل می کنند، با بهره مندی از ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش انتخاب مناسبی برای استفاده در منزل و یا هر محیط دیگری خواهند بود. از آنجایی که حتی بهترین محافظ های برق هم برای همیشه دوام نخواهند داشت، استفاده از چند راهی با قابلیت حفاظت در برابر نوسانات برق، آن هم با ارائه ضمانت، گزینه ای ایده آل خواهد بود. به این شکل ضمن بر طرف کردن نیاز خود از بابت چندین پریز، می توانید به نحو احسن از وسایل برقی خود محافظت نمایید.

سه راهی برق هوشمند

می‌توان گفت سه راهی برق هوشمند جزو جذاب‌ترین تجهیزات جانبی دنیای دیجیتال محسوب می‌شود. این نوع سه راهی معمولا دارای انواع مختلف پورت است. به همین دلیل شما می‌توانید دستگاه‌ های مختلف را به آن متصل کنید. نکته جذاب در مورد سه راهی هوشمند، مجهز بودن به وای فای است!

سه راهی برق تایمر دار

حتما برای شما هم پیش آمده است که تلفن همراه خود را از شب تا صبح در شارژ قرار داده‌اید… یا به هر دلیلی فراموش کرده‌اید موبایل را تا مدت طولانی از برق بکشید. این موضوع آسیب بسیاری به باتری وارد می‌کند. ما از دستگاه‌های مختلف مدام استفاده می‌کنیم و زمان کافی برای قرار دادن آن‌ها در شارژ نداریم. بهترین زمان برای شارژ کردن شب‌هاست که خواب هستیم.

سه راهی برق صنعتی

سه راهی برق تنها در خانه کاربرد ندارد و برای صنایع مختلف نیز کاربردی است. آن‌ها در شکل‌های متفاوتی تولید می‌شوند. معمولا دریچه‌ی انشعاب‌هایشان دارای محافظی است که از خطرات احتمالی پیشگیری کند. این سه راهی ها با متریال مقاوم‌تری ساخته می‌شوند. این محصولات قابلیت تأمین ولتاژ مورد نیاز برای دستگاه‌های قدرتمند را نیز دارند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *